E tmerrshme! Youtuberi i njohur e pranon se ka rrëzuar aeroplanin për klikime

Prokurorët amerikanë kanë deklaruar se një YouTuber ka rrëzuar qëllimisht një aeroplan për shikime, ai duhet të pranojë fajin për pengimin e një hetimi federal pas të shtënave

Trevor Jacob, një 29-vjeçar postoi videon e një përplasjeje të aeroplanit në platformën YouTube më 21 dhjetor 2021, duke lënë të kuptohet se ishte një aksident.

Videoja e postuar ka arritur afro 3 milionë shikime deri më sot.

Në nëntor 2021, Jacob u largua nga aeroporti i Santa Barbara, Kaliforni me një fluturim të vetëm me kamera të montuara në aeroplanin e tij. Së bashku me kamerat, z. Jacob mori me vete një parashutë, si dhe një shkop selfie.

Ai “nuk kishte ndërmend të arrinte destinacionin e tij, por në vend të kësaj planifikoi të tërhiqej nga avioni i tij gjatë fluturimit dhe të video veten duke u hedhur me parashutë në tokë dhe aeroplanin e tij teksa zbriste dhe u rrëzua”, tha Zyra e Prokurorit të SHBA për Qarkun Qendror të Kalifornisë.

Jacob pritet të bëjë paraqitjen e tij fillestare në gjykatë në javët e ardhshme.

Patenta e pilotit iu hoq vitin e kaluar. Ai mund të përballet me 20 vjet burg.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.