E BUJSHME/ Klubi shqiptar bën goditjen e bujshme, firmos ish-sulmuesi i PSG-së

Klubi i Dritës, ka bërë një goditje të bujshme në merkato. Klubi nga Gjilani, ka njoftuar firmën me ish-sulmuesin e PSG-së, Alexandre Fressange.

Afrim i rëndësishëm ky, me klubin që bën të ditur se ka firmosur kontratë dy-vjeçare, me mundësi rinovimi edhe për një tjetër sezon

Postimi i plotë:

Alexandre Fressange është ardhja jonë e re. Kemi knaqësinë të ju njoftojmë që kemi siguruar shërbimet e sulmuesit Alexandre Fressange. Fressange është 23 vjeqar vjen nga Parisi i Francës, ku ishte pjesë e ekipeve zingjir të PSG-së dhe në vitin 2018 nënshkroi kontratë profesionale me PSG-në me ekipin e parë dhe së fundmi ishte pjesë e Paris FC.Alex ka nënshkruar kontratë dy vjeqare me ne, me mundesi vazhdimi edhe për një vit tjetër dhe do të jetë një forcë shtesë e ekipit tonë. Bienvenue Alex.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.