David De Gea përfundon në listën e dëshirave të klubeve nga Arabia Saudite

Portieri i Manchester United, David de Gea po tërheq interesim nga klubet e Superligës së Arabisë Saudite.

De Gea përfundon kontratën në fund të muajit dhe largimi i tij duket i pashmangshëm nga Old Trafford.

United i ka ofruar numrin 1 të tyre një marrëveshje të re, por asgjë nuk është zgjidhur ende pasi propozimi është me kushte të reduktuara në mënyrë dramatike.

Ndërsa ai po shqyrton opsionet e tij, De Gea është kontaktuar nga përfaqësuesit e Superligës së Arabisë Saudite për një kalim gjatë verës.

Eksperti i transferimeve Fabrizio Romano po raporton se ka një besim në rritje midis klubeve të Superligës së Arabisë Saudite se De Gea mund të joshet të largohet nga Old Trafford këtë verë.

“Klubet saudite janë të vetëdijshme për marrëveshjen verbale në fazat përfundimtare midis David de Gea dhe Manchester United për marrëveshjen e re, por ata ende po insistojnë të tundojnë portierin”.

“Man Utd mbetet në treg për portierin e ri në çdo rast”, ka shkruar Romano në profilin e tij privat në Twitter. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.