Çipi Samsung Exynos Modem 5300 premton shpejtësi shkarkimi prej 10Gbps dhe bateri të qëndrueshme

Modemi më i fundit 5G nga Samsung Semiconductor ka arritur me Exynos Modem 5300 të sapo prezantuar.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Ky modem i aftë për Sub-6GHz dhe mmWave 5G sjell deri në 10Gbps shkarkime dhe shpejtësi ngarkimi 3,87 Gbps me mbështetje për rrjetet 5G SA dhe NSA.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Exynos 5300 është krijuar në procesin 4nm EUV të Samsung Foundry, i cili duhet të sjellë efikasitet të përmirësuar të energjisë dhe nga ana tjetër jetëgjatësi më të madhe të baterisë, raporton GSM Arena, përcjell Telegrafi.

Samsung Exynos Modem 5300 promises 10Gbps download speeds and long-lasting battery life

Modemi i ri është i konfigurueshëm për t’u lidhur me çipa të ndryshëm falë ndërfaqes së tij të integruar PCIe dhe mbështet standardin më të fundit 3GPP 5G NR Release 16.

Nuk ka asnjë konfirmim zyrtar se cili çip set do të inkorporojë modemin e ri Exynos 5300, por disa thashetheme sugjerojnë se ai mund të debutojë në çipin Tensor 3 të Google me serinë Pixel 8. /Telegrafi/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.