Chelsea planifikon tre nënshkrime të tjera pas Romeo Lavia

Chelsea thuhet se po planifikon tre nënshkrime të tjera pavarësisht se sapo ka shtuar mesfushorët Romeo Lavia dhe Moises Caicedo në skuadrën e tyre.

Shpenzimet e Bluve nuk janë ngadalësuar që nga ardhja e Mauricio Pochettino, me klubin që pagoi një tarifë rekord britanike prej rreth 130 milionë euro për Moises Caicedo këtë verë.

Ndërkohë, mesfushori i Southampton, Romeo Lavia, është në prag të një lëvizjeje në Stamford Bridge, duke refuzuar rivalët e Bluve, Liverpoolin.

Megjithatë, ata nuk kanë për të përfunduar këtu, me klubin londinez që thuhet se planifikon të nënshkruajë me tre lojtarë të tjerë këtë verë mes shqetësimeve rreth udhëzimeve të Fair Play Financiar (FFP).

Sipas mediumit The Athletic, Chelsea dëshiron të nënshkruajë me një portier të ri për të zëvendësuar Kepa Arrizabalaga, i cili i është bashkuar Real Madridit në formë huazimi. Ndërkohë mësohet se janë pas dy sulmuesve të tjerë.

Kjo përkundër mungesës së të ardhurave nga një sponsor kryesor i fanellës, ose një vend në Ligën e Kampionëve.

Në të vërtetë, asnjë klub tjetër nuk po funksionon në këtë mënyrë dhe raporti vë në dukje se strategjia e tyre është “ngacmimi i puplave” midis skuadrave të tjera të Ligës Premier.

Vetëm shtatorin e kaluar, Chelsea u vendos në një listë vëzhgimi të FFP nga UEFA për shkak të madhësisë së madhe të humbjeve të tyre. Megjithatë, Todd Boehly mendohet se qëndron i palëkundur në besimin e tij se ata po veprojnë brenda ligjeve të UEFA-s.

Që kur biznesmeni amerikan mori drejtimin e Chelsean, ata kanë shpenzuar afër 1 miliard funte për transferimet e reja dhe shpenzimet e mëtejshme padyshim do të ngrenë dyshime. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.