Burri me Erdoganin ndërsa gruaja me Kılıçdaroğlun, çifti përplasen me njëri tjetrin gjatë anketës televizive…

Turqia nuk ka parë zgjedhje si këtë fundjavë për dy dekada.

Recep Tayyip Erdogan do të duhet të shkojë në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Pas dy javësh kundërshtari i tij do të jetë lideri i opozitës Kemal Kılıçdaroğlu.

Ndërkohë, për shkak të zgjedhjeve, sipas një komentuesi në Twitter, martesat po prishen.

Një video e një intervistuesi që në një moment mesa duket pyet një çift të martuar se për kë do të votojnë në zgjedhjet e ardhshme, po përhapet me shpejtësi në rrjetet sociale.

Burri i përgjigjet pyetjes: “Për Erdoganin, sigurisht!” dhe më pas gruaja e mërzitur e ndjek pas duke e goditur pas shpine: “Për Kiliçdaroglu sigurisht!”.

Ndërkohë videon në rrjetet sociale e kanë parë mbi 1.5 milionë njerëz.

“Divorci! Për këtë do të ketë kaos në shtëpi…”, ka shkruar një nga teleshikuesit. “Ky nuk do të hajë darkë!”, përfundoi një tjetër. /Telegrafi

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.