Bild zbulon prapaskenat që çuan në shkarkimin e Nagelsmann nga Bayern Munichu – përplasje e ashpër me Sadio Manen

Julian Nagelsmann raportohet se dukej i frikësuar në një përplasje të furishme në dhomën e zhveshjes me Sadio Manen për mungesën e minutave, përpara se trajneri i Bayern Munichut të shkarkohej.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Sipas Bild, debati i ashpër erdhi pas fitores 2-0 të Bayernit ndaj PSG-së në ndeshjen e dytë të së tetës së Ligës së Kampionëve më 8 mars.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Ata pretendojnë se Mane u nervozua jashtë mase kur iu dha vetëm tetë minuta nga bankina dhe u përball me Nagelsmann përpara shokëve të skuadrës, të cilët vunë re se trajneri 35-vjeçar dukej i frikësuar.

Nagelsmann kishte pritur deri në minutën e 82-të të lojës për të inkuadruar Manen në fushë, me gjermanët që kishin epërsi komode, 3-0 në total.

Sulmuesi senegalez – i cili u nënshkrua për 40 milionë euro në verë prej Liverpoolit – ishte i gatshëm dhe i disponueshëm për ndeshjen, por startoi nga banka rezervë.

Mane do të shpresojë për më shumë sukses nën trajnerin e ri Thomas Tuchel. /Telegrafi/

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.