Besiktasi dëshiron transferimin e dy yjeve të padëshiruar të Milanit

Besiktasi thuhet se është i interesuar të ofrojë rrugë të reja për dy lojtarë të Milanit që supozohet se janë jashtë planeve të Stefano Pioli për sezonin 2023/24.

Milani ka pasur disa javë të ngarkuara në afatin kalimtar të verës, duke lejuar Sandro Tonalin të largohet për në Newcastle në një marrëveshje deri në 80 milionë euro, përpara se të sillte Ruben Loftus-Cheek, Luka Romero, Christian Pulisic, Tijjani Reijnders, Noah Okafor dhe Samuel Chukëueze.

Për të kompensuar më tej shpenzimet e tyre verore, kuqezinjtë gjithashtu duan të largojnë disa lojtarë të veçantë nga fatura e tyre e pagave.

Sipas raporteve nga Calciomercato.com, skuadra turke Besiktas dëshiron të arrijë marrëveshje për Ante Rebic dhe Junior Messias në javët e ardhshme.

Rebic thuhet se është prioriteti i Besiktasit dhe shpreson të sjellë kroatin 29-vjeçar në një marrëveshje fillestare huazimi.

Besiktas gjithashtu është i prirur të vazhdojë diskutimet me kuqezinjtë për Messias, i cili, pavarësisht një marrëdhënieje të mirë pune me Piolin, ka humbur pozitën pas përforcimeve të reja të ekipit.

 

 

Propozimi i parë për Messias do të ishte një marrëveshje huazimi, megjithëse me kontratën e tij që skadon verën e ardhshme, Milani është i prirur të shtyjë për një shitje përfundimtare.

Torino thuhet gjithashtu se është i interesuar dhe thuhet se do të jetë i përgatitur të ofrojë një tarifë prej rreth 2-3 milionë euro, por Milani në mënyrë ideale do të donte pothuajse dyfishin e kësaj shume. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.