Benzema tundohet nga oferta që ka pranuar prej Arabisë Saudite

Karim Benzema ka pasur një sezon të vështirë, me kapitenin e Real Madridit që i është dashur të përballet me lëndime të shumta dhe çështje fizike gjatë kësaj sezone. Pavarësisht kësaj, ai ka qenë ende në formë të mirë.

Francezi është lojtari më jetëgjatë i Los Blancos, pasi u bashkua nga Lyon në vitin 2009. Tani në moshën 35-vjeçare, ai është drejt fundit të karrierës së tij, edhe pse ai është pritur të qëndrojë në Bernabeu për të paktën një vit, pasi ka rënë dakord për një vazhdim të kontratës për një vit.

Pavarësisht kësaj, Benzema ka qenë i lidhur me një lëvizje në Arabinë Saudite kohët e fundit, dhe sipas Relevo, ai po mendon për një ofertë kontrate prej 200 milionë eurosh nga një klub i paidentifikuar në Ligën Saudite Pro.

Benzema ishte angazhuar për të qëndruar në Real Madrid, por kjo ofertë ka vënë në dyshim nëse ai do të qëndrojë në klub për sezonin e ardhshëm.

Real Madridi po llogarit në qëndrimin e tij, pasi ata kërkojnë të nënshkruajnë një opsion rezervë për sezonin e ardhshëm.

Nëse francezi largohet, ata mund të detyrohen të ndjekin një nënshkrim me para të mëdha këtë verë. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.