Bastisje në Leposaviq, konfiskohen dhjetëra uniforma të policisë serbe

Policia e Kosovës ka kryer të premtën pasdite një bastisje në fshatin Isev i poshtëm të Leposaviqit.

Aksionin e bastisjes, për RTKlive e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

Gjatë kësaj bastisjeje, njësitë policore në një shtëpi ta pabanuar kanë gjetur uniforma policie.

Zëvendësdrejtori Elshani ka thënë janë gjetur rreth 20 uniforma të policisë së Serbisë dhe dy këmisha të Policisësë Kosovës.

“Nuk ka të arrestuar”, ka thënë Elshani.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.