Barcelona është afër përfundimit të shitjes së parë këtë verë

Barcelona ka qenë shumë aktive në tregun e transferimeve deri më tani. Pasi kanë përfunduar tashmë nënshkrimin e mbrojtësit të ri Mikayil Faye, ata tani kanë rënë dakord me kushtet me Inigo Martinez dhe Ilkay Gundogan për t’u bashkuar nga muaji i ardhshëm.

Sidoqoftë, dy të fundit ka të ngjarë të presin regjistrimin e tyre në La Liga, pasi Barcelona duhet të ulë faturën e pagave të tyre përpara se nënshkrimet e reja të mund të regjistrohen zyrtarisht. Kjo mund të komplikojë nënshkrimet, veçanërisht në rastin e Gundogan.

Pavarësisht kësaj, Barcelona po bën lëvizje për të larguar tashmë lojtarët e panevojshëm, të cilët lëshojnë vendin në skuadër dhe ulin faturën e pagave.

Sipas gazetës Sport, Barcelona është duke avancuar në negociatat me Tottenham Hotspur për shitjen e përhershme të Clement Lenglet, i cili e kaloi sezonin 2022/23 si huazim në skuadrën e Ligës Premier.
Progresi u arrit në një takim të martën, megjithëse ka ende një rrugë për të bërë përpara se një marrëveshje të mund të finalizohet.

Kjo nuk është ideale për Barcelonën, e cila është e etur për të siguruar largimin e Lenglet para fundit të këtij muaji. Spurs nuk besohet se janë në nxitim të madh për të përfunduar transferimin.

Spurs kanë paraqitur një ofertë prej pesë milionë euro për Lenglet, e cila është nën vlerësimin e Barcelonës për mbrojtësin francez. Megjithatë, ata mund të kenë nevojë të ulin pritshmëritë e tyre nëse duan të finalizojnë shitjen para fillimit të korrikut. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.