Arrestohet hajduti serik nga Çegrani, kishte vjedhur shumë shtëpi të fshatit

Një hajdut serik i dyshuar për të paktën 12 vjedhje dhe vjedhje të rënda gjatë këtij viti, në rajonin e Gostivarit dhe Tetovës, është arrestuar pasditen e djeshme, informon KlanM

Sipas MPB-së, bëhet fjalë për 47 vjeçarin Z.S nga Çegrani i Gostivarit, i cili akuzohet se ka kryer vjedhje, shumicën nëpër shtëpi private në Çegran.

Gjyqtari në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore të Gostivarit dje i ka caktuar masën e paraburgimit prej 8 ditësh.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.