Arifi: Opozitën shqiptare e bashkon vetëm interesi, ata që të gjithë janë të dalur nga BDI-ja!

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi i ftuar në emisionin Klan Debat deklaroi se situata aktuale politike në Maqedoninë e Veriut i ngjason asaj në Preshevë, sepse VLEN-i që po synon ndryshimin, sipas tij është vetëm bashkim i disa politikanëve për interesa personale dhe që të gjithë janë të dalë nga BDI.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

“Cka po ndodh momentalisht në Maqedoni, ka ndodh edhe në Preshevë. Ndasitë, neve na bënë që të kemi sot vetëm një deputet në Kuvendin e Serbisë, sepse u përça vota. Hajt ta analizojmë pak situatën në Maqedoni. Kush po don me bo ndryshimin? Këta që kanë dal krejt prej BDI-së? Do të thotë se sa kanë qenë në BDI i kanë gëzuar postet qe i kan pas, kur kanë mbaru punë, janë nda edhe tash po sjellin ndryshim, te njejtët persona që kanë dalë nga ajo parti që e duan në opozitë tash edhe Taravari që u nda së fundmi prej Zijadin Selës. Janë bashku për interes, ndaj koncepti I tyre nuk është ndryshimi por interesi, ndaj e kanë thirrë tash edhe Albinin, hajde me na ndihmu me realizu interesin tonë, e ai nuk priton për kështu gjëra. Jo more!”, deklaroi Arifi. /tvklan.mk

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.