Analisti serb, Branislav Kërstiq: Koalicioni Kurti-Vuçiq funskionon tepër mirë në RMV

Analisti serb Branislav Kerstiq në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë kryeministri Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq po iu funksionon mirë koalicioni.

Kërstiq këtij ‘koalicioni’ iu ka referuar pasi që kryeministri Kurti ka mbështetur hapur koalicionin Vlen në Maqedoni.

“Në Maqedoni koalicioni Kurti- Vuçiq funksionon tepër mirë. VMRO nga Vuçiq dhe Vlen nga Kurti edhe funksionon sikur Kosova. Jarania tepër serioze…”, ka thënë Kërstiq. /GAZETA10/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.