Aksident me fatalitet në Maqedoni/ Humbin jetën tre persona duke u kthyer nga dasma

Prokuroria Themelore Publike sot njoftoi për aksidentin e djeshëm tragjik në autostradën Shtip-Miladinovcë ku jetën e humbën tre persona.

Vozitësi i automjetit Shevrolet në gjakun e të cilit është detektuar prania e alkoolit, ka humbur kontroll duke e ka tejkaluar automjetin Tojota kur ndodhi aksidenti tragjik, thuhet në raportin fillestar të prokurorisë publike pasi prokurori kujdestar publik nga Prokuroria publike në Shtip dhe ekipet e MPB-së kanë bërë kontroll në vendngjarjen në autostradën Shtip-Milladinovcë ku të premten jetën e humbën tre persona.

Sipas informacioneve fillestare që i njoftoi Prokuroria, aksidenti ka ndodhur kur automjeti Shevrolet me targa të Shkupit ku ishin pesë pasagjerë të një familjeje që ishin duke u kthyer në Shkup nga ahengu në Koçan, ka filluar ta tejkalonte automjetin Tojota me targa të Koçanit në të cilin ishin dy persona.

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.