Akademiku serb: Edhe Vuçiq e di që e kemi humbur Kosovën më 1999, Serbia po ia sheh sherrin atij çdo minutë

Sipas akademikut serb Dushan Teodoroviq, Serbisë është duke i kushtuar çdo minutë me Aleksander Vucicin si president të saj.

Sipas Teodoroviq, edhe Vucic e di se Serbia e ka humbur Kosovën në vitin 1999, shkruan Danas,trasnmeton express.

Teodoroviq ka thënë për mediumin serb se pasojat e vendimeve të njëanshme të presidentit serb vërehen kudo, përfshirë tensionet e vazhdumeshme me Kosovën dhe për çështje të tjera që ndërlidhen edhe me qeverisjen e brendshme në Serbi.

“Edhe situate aktuale në Kosovë pa dyshim është si rezultat i vendimeve të njëanshme të një njeriu narcizoid dhe arrogant, që për arsye të panjohura për mua ia ka caktuar vetes një rol mesianik”, ka thënë ai./Express/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.