Ahmeti përkujton sulmin e 11 shtatorit ndaj SHBA-ve: U shuan rreth 3000 jetë të pafajshme, u lëkundën themelet e vlerave demokratike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka përkujtuar sot ngjarjen tragjike të 11 shtatorit, sulmin terrorist ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ahmeti shkruan se viktimat e Kullave Binjake duhet të kujtohet me nderime dhe ngjarje të tilla të mos përsëritën më.

Statusi i plotë:

Bota mbarë përkujton sot një nga episodet më tragjike që ka përjetuar në historinë e saj, 22 vjetorin e sulmit terrorist ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës që u mori jetën rreth 3000 njerëzve të pafajshëm të përkatësive të ndryshme etnike dhe fetare.

Ky akt i kobshëm lëkundi themelet e vlerave demokratike të mbarë botës dhe zgjoi ndërgjegjen e bashkëveprimit botëror kundër të keqes.

Le të përkujtohet gjithmonë ai çast tragjik, le të nderohet kujtimi për viktimat që kurrë të mos lejojmë të përsëritet sërish.


 

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.