Milani prezanton fanellën e dytë, e bukur dhe thjeshtë e jashtëzakonshme

Klubi italian, Milani në bashkëpunim me kompaninë PUMA kanë prezantuar fanellën e dytë të ekipit për sezonin 2023/2024.

Në vazhdën e përgatitjeve për sezonin e ri, Rossonerët kanë prezantuar edhe fanellën e dytë, e cila thjeshtë është shumë e bukur.

Kompania PUMA ka prezantuar me krenari fanellën e re mysafire të Milanit për sezonin 2023/24, e krijuar për të festuar lidhjen midis futbollit, modës dhe dizajnit që e bën qytetin e Milanos unik.

E prezantuar nga klubi në vitin 1910, fanella e bardhë për mysafirët është bërë një pjesë ikonë e identitetit të AC Milan, duke u bërë një nga simbolet e sukseseve evropiane të klubit dhe duke fituar pseudonimin “The Lucky One”.

Këtë sezon PUMA dhe AC Milan prezantojnë një version të ri elegant të fanellës së famshme mysafire që merr karakteristikat dalluese të stemës së AC Milan për të krijuar një model grafik të gjithanshëm të frymëzuar nga shtëpitë e modës milaneze dhe modelet tradicionale të modës.

Kompleti i fanellave ndërthur trashëgiminë e pasur të futbollit të klubit me elegancën e nënvlerësuar të një qyteti të njohur si kryeqytet i modës.

Fanella e re Milanit është e disponueshme për blerje në dyqanet PUMA, në faqen e internetit PUMA.com, në të gjitha dyqanet e AC Milan, store.acmilan.com dhe në shitës të përzgjedhur me pakicë në mbarë botën. /Telegrafi/

Share

About Us

Follow Us

Copyright 2023. All Rights Reserved.