PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Formacioni i javës në La Liga, mungon ylli i Barcelonës
Posted date: 13.12.2017
La Liga spanjolle ka publikuar formacionin më të mirë të javës së 15 të La Ligas.Real Madrid ka tre lojtarë në formacionin e javës në La Liga, pas fitores 5:0 ndaj Sevillas në Santiago Bernabeu.

Nga dy lojtarë kanë Atletico Madrid, Alaves dhe Girona, ndërsa nga një Valencia dhe Malaga.Në këtë formacion asnjë lojtar nuk është i Barcelonës, që fitoi derbin ndaj Villarealit në udhëtim 0:2.