PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Guardiola hidhërohet me Kompany
Posted date: 11.09.2017
Vincent Kompany i ka ditët e numëruara në Manchester City. Pep Guardiola është i hidhëruar me Vincent Kompanyn dhe dëshiron ta shesë kapitenin e lënduar vazhdimisht të Manchester Cityt.

 

“Mirror” raporton se Guardiola ka humbur durimin me yllin belg.

 

Kompany pësoi lëndim të ri gjatë angazhimit me Belgjikën dhe Guardiola ka vendosur ta shesë pas rihapjes së afatit kalimtar në janar, përcjell “lajmi.net”.

 

Kompany është lënduar shumë shpesh në vitet e fundit dhe Guardiola nuk beson se mbrojtësi mund të luajë vazhdimisht në nivel të lartë për shkak të gjendjes jo të mirë fizike.