PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
SHBA përkujton sulmet e 11 shtatorit
Posted date: 11.09.2017
Derisa SHBA është duke u përballur me uraganë shkatërrues në tre javët e fundit, amerikanët janë duke shënjuar përvjetorin e një prej ditëve më të frikshme në historinë e kombit.

16 vjet më parë, afro tre mijë njerëz humbën jetën, pasi që avionët goditën qendrën tregtare, Pentagonin dhe një zonë afër Shanksville në Pelsivani më 11 shtator 2001, shkruan 9neës, transmeton Klan Kosova.

Tash mijëra të afërm të viktimave, të mbijetuar, shpëtimtarë dhe njerëz të tjerë pritet që të mblidhen në World Trade Center për të kujtuar sulmit terrorist vdekjeprurës që ndodhi në zemër në Amerikës.