PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
United e nis me spektakël, 4-0 ndaj West Ham
Posted date: 13.08.2017
Manchester United e nisi me goleadë Premier League duke mundur 4-0 West Ham në “Old Trafford” me Romelu Lukakun që ishte protagonisti i madh duke debutuar me dy gola me fanellën e djajve të kuq.

Futbollisti për të cilin Mourinho shpenzoi 85 milionë euro për ta sjellë te djajtë e kuq, tregoi se paratë kanë qenë të investuara mirë, pasi në fillimin e së dytës vuri në kasafortë dhe rezultatin duke i dhuruar të dielën e parë të qeshur tifozëve të United.

Për të kompletuar triumfin e Unitedit në fund menduan dhe Martial e Poga që realizuan të dy dy në 3 minutat e fundit të sfidës, i pari pas një aksioni shumë të bukur ndërsa francezi me një goditje nga jashtë zone. Fillimi i duhur për United, që tani e mbrapa duhet të tregojë në ndryshim nga viti i kaluar se ka dhë vazhdimësi përvecse një start të mirë.

/ Top Channel