PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
NË “KËRKIM“ TË ALI AHMETIT
Posted date: 07.07.2019
Duke marrë shkas nga një letër drejtuar mikut tim, Ismet Sylejmani, përsiatje për pushtetin, njeriun dhe artin e vështirë të të jetuarit në paqe...
BDI është partia më e kthjellët dhe më vizionare në shtet!
Posted date: 17.05.2019
Pa BDI-në, Maqedonia e Veriut si shtet do të paraqiste makth për Evropën...
KOMENT/ Blerim Reka i “tradhëton” votuesit e tij, i rikthehet idesë së konsensualitetit (VIDEO)
Posted date: 02.05.2019
Ashtu siç u publikua në një shkrim të mëparshëm nga InfoShqip ku kandidati për president të Maqedonisë së Veriut Blerim Reka, vite më parë shfaqej në një kongres tematik të BDI-së, ku ai kishte promovuar vetë idenë e kandidatit konsensual dhe demokracisë konsensuale në shtete si Maqedonia e Veriut dhe në atë kongres Reka argumentonte se vetëm në atë mënyrë dhe me atë mekanizëm do arrihej barazi dhe demokraci në të cilën shumica nuk do ti mbi-voton komunitetet tjera....
Kush fitoi dhe kush humbi në zgjedhjet presidenciale në Maqedoni?
Posted date: 23.04.2019
Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut përfunduan me një epërsi të ngushtë prej 4 mijë e 500 votash të kandidatit të koalicionit qeverisës LSDM-BDI, Stevo Pendarovski ndaj kandidates së VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska. ...
Me turbofolk-patriotizëm në qorrsokak
Posted date: 22.04.2019
Në një moment tejet delikat gjeopolitik, shumë shqiptarë dhe partitë politike opozitare shqiptare mes Kumanovës e Ohrit merren me dokrra patriotike ose s’interesohen fare për procesin demokratik. Kjo papjekuri mund të ketë një çmim fatal. ...
Pse kandidatura e Blerim Rekes asht – karikatureske!
Posted date: 17.04.2019
Sa dëm mund t’i bëjnë vetes Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, nuk ka aparat që mund ta masë! Budallakia jonë politike nuk paskësh fund!...
VOTA PËR ALI AHMETIN, ËSHTË VOTË EUROATLANTIKE
Posted date: 16.04.2019
Jo vetëm në Maqedoninë e Veriut, por kudo në hapsirat shqiptare, vota duhet të shkojë atje ku thotë Udhëheqësi i popullit shqiptar Ali Ahmeti ...