PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Audi lidh veturat me semafora, arsyeja për ta arritur dritën e gjelbër
Posted date: 16.05.2019
Prodhuesi gjerman i automjeteve Audi, kërkon të lidhë modelet e tij të reja me semaforët në qytetin jugor të Gjermanisë në Ingolstadt, duke filluar nga muaji korrik. ...
Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste
Posted date: 16.05.2019
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. ...
Mbërrin iOS 12.3 me aplikacionin e ri Apple TV
Posted date: 15.05.2019
Shtatë javë pasi lançoi iOS 12.2, Apple publikoi iOS 12.3. Përditësimi më i madh është ai i aplikacioni TV pak përpara debutimit të shërbimit Apple TV+. ...
A është koha për ta mbyllur Facebook-un?
Posted date: 15.05.2019
"Mark është person i mirë, i këndshëm. Mirëpo unë jam i zemëruar se si, duke u fokusuar në rritje (të kompanisë), ai ka sakrifikuar sigurinë dhe shoqërinë për klikime”. ...
Dalin fotot dhe informacionet e para se si do të jetë iPhone XI
Posted date: 15.05.2019
Në shtator të këtij viti, Apple pritet që të prezantojë iPhone XI dhe iPhone XI Max. ...
Si të siguroheni që nuk jeni të përgjuar nga Whatapp-i
Posted date: 15.05.2019
Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. ...
Edhe më shumë teknologji për të shmangur shpërqendrimin nga teknologjia
Posted date: 13.05.2019
Ngasja e automobilit nga një shofer i hutuar nuk është diçka e re. Megjithatë shkaktarët e shpërqendrimit po shtohen përgjatë gjithë kohës. ...