PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Pesë gjëra që gratë e forta nuk i bëjnë kurrë
Posted date: 04.09.2017
Gratë janë të patrembura kur vjen puna për të ndryshuar lojën dhe provuar gjëra të reja. Niveli i guximit është i barabartë vetëm me nivelin e pasionit, teksa në të njëjtën kohë ruajnë një sens të fuqishëm humori. ...
Rritet numri i femrave të pamartuara
Posted date: 04.09.2017
Studimi i fundit i kryer nga Universiteti i Bristolit shpjegon se pse është rritur ndjeshëm numri i femrave të pamartura. ...
Transformoni gjoksin tuaj: 12 variacione të pompave (Video)
Posted date: 21.08.2017
Lërini anash ushtrimet ‘bench’ për një kohë dhe provoni këtë program të veçantë për forcim të muskujve të gjoksit. ...
Mjekësia “inteligjente”, zbulon sëmundjet e…
Posted date: 21.08.2017
Çelja e qendrës së parë të inteligjencës artificiale për trajtimin mjekësor në vend, është një arritje e madhe: ajo mund t’i ndihmojë mjekët ta diagnostikojnë një sëmundje brenda një harku kohor prej vetëm disa sekondash. ...
Rrushi ndihmon në parandalimin e dy sëmundjeve vdekjeprurëse
Posted date: 21.08.2017
Rrushi si i freskët ose i shtrydhur është frutë që ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit. ...
Mrekullia e konsumimit të dy bananeve në ditë
Posted date: 21.08.2017
Dy banane në ditë ndihmojnë për mbajtjen nën kontroll të tensionit të lartë në gjak, një alternativë e shëndetshme dhe e lirë ndaj ilaçeve. Sipas shkencëtarëve indianë, fruti i pasur me potasium mund të luajë rol të rëndësishëm në kontrollin e tensionin. ...
Këto janë dhjetë vendet ku bie më së shumti shi
Posted date: 14.08.2017
Ka rënë shi së fundmi në vendin tuaj? ...