PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
VIDEO/Zona e frikshme: Asnjë radio dhe orë nuk punon këtu
Posted date: 27.12.2017
Zona që shtrihet në paralelen veriore 27 bashkon vende shumë të rëndësishme dhe të famshme – Trekëndëshin Bermuda, piramidat nga Gaza dhe Himalaja. ...
Arka e Noah-së, e cila simbolizon fundin e botës, gjendet në Turqi
Posted date: 27.12.2017
Arka e Noah-së do të gjendet shumë shpejt, dhe është një grup eksploruesish që shpresojnë për këtë. Në Bibël thuhet se arka ndaloi “në malin Ararat”, në Turqinë e sotme. ...
Çfarë duan gratë me të vërtetë në shtrat?
Posted date: 18.12.2017
Nëse merr këtë këshillë ajo do të lypë për më shumë në dhomë gjumi. ...
Nxiton të takojë dashnoren që gjeti me internet, por i erret bota para syve (VIDEO)
Posted date: 18.12.2017
Ky burrë i martuar bëri plot 1,142 kilometra për t’u takuar me një grua që kishte njohur në internet. Por ajo që nuk priste, ishte që në vend të saj, të takonte bashkëshortin dhe shokët e tij. Dhe këta të fundit nuk ishin aspak të lumtur për këtë takim… Burri, i identifikuar vetëm me emrin Liu u rrah në publik në Fuyuan të Kinës dhe ky moment u filmua nga kalimtarë të rastit. ...
Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër
Posted date: 10.12.2017
Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një studimi të ri. ...
Kujdes! Pagjumësia shkakton dëmtime në tru
Posted date: 10.12.2017
Situata bëhet më e rrezikshme kur e kalojmë gjithë natën pa vënë gjumë në sy. Nga një studim i kryer prej “Beth Israel Deaconess Medical Center” në Boston, tregon se ata që flenë 6 orë gjate një ditë dhe më pas mundohen ta rikuperojnë mungesën me 10 orë gjumë ditën tjetër, kjo nuk vlen, transmeton Top Channel, ...
Ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina
Posted date: 10.12.2017
Nikotina është kimikati nga i cili përbehet cigarja, e cila njëherësh cilësohet si një kimikalet më problematike për njeriun që tymoset nga njerëzit me shekuj. ...