PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Inflacioni sipas Eurostat, në maj shënoi 1,6%
Posted date: 19.06.2019
Sipas metodologjisë së Eurostat, Indeksi i Çmimeve të Konsumit në muajin maj 2019 shënoi 1,6%. ...
Rriten çmimet e naftës pas tensioneve në Lindje të Mesme
Posted date: 17.06.2019
Çmimet e naftës janë rritur të hënën, pasi Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Uashingtoni ka marrë të gjitha masat e nevojshme për të garantuar lëvizje të sigurt në Lindje të Mesme. ...
Bitcoin në pikën më të lartë që prej Majit 2018
Posted date: 17.06.2019
itcoin kaloi kufirit e 9,000 dollarëve në pikën më të lartë që prej Majit të 2018-ës pas raportimeve se rrjeti social Facebook është pranë debutimit të një monedhe dixhitale duke shtuar optimizmin tek kriptomonedhat me shpresën se do të adoptohen në masë nga financat. ...
Bitcoin vuan por jo Litecoin
Posted date: 14.06.2019
Për ditën e 8-të me radhë Bitcoin ka qëndruar në vend ndërsa kriptomonedhat rivale si Litecoin po shënojnë ditë të mira. ...
Çmimet e derivateve të naftës sot me çmim më të lirë në Maqedoninë e Veriut
Posted date: 11.06.2019
Nga mesnata benzina është me çmim më të lirë për denarë për litër, ndërsa nafta me 2,5 denarë për litër. ...
Çmimet e naftës shënojnë rënie në tregjet botërore
Posted date: 05.06.2019
Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme në tregjet botërore. ...
KRRE-ja cakton sot çmimin e karburanteve sipas metodologjisë së re
Posted date: 27.05.2019
Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) tani më e ka miratuar metodologjinë e re për llogaritjen e çmimeve të derivateve të naftës dhe duke filluar prej sot çdo të hëne do t’i caktojë çmimet e shitjes me pakicë të derivateve në vend....