PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Ramadani: “Drita asnjëherë nuk mundë të na fitojë”
Posted date: 09.Aug.2014
Ekipi i Shkupit të premten ka zhvilluar dhe stërvitjen e fundit përpara ndeshjes së parë sezonale që do të luajë me ekipin e Dritës në stadiumin e Çairit në Shkup....
F.C Shkupi , nderoi dëshmorët e kombit
Posted date: 07.Aug.2014
F.C Shkupi bëri hapjen e turneut tradicional Teli, Arbeni, Pajtimi, Ndriçimi, Abazi, Ademi, Hajredini....
Goran Maznov mungon ndaj Dritës
Posted date: 07.Aug.2014
Skuadra e Shkupit ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e xhiros së parë të sezonit të ri futbollistik të Ligës së Dytë, ndërsa në vigjilje të ndeshjes ndaj Dritës, ekipi do të jetë pa sulmuesin Goran Maznov, i cili së fundmi është lënduar në miqësoren ndaj Tiranës....
Osmani largohet nga Shkupi për në Turqi
Posted date: 05.Aug.2014
Vetëm disa ditë para se të fillojë sezoni futbollistik në Ligën e Dytë të Maqedonisë, futbollisti shkupjan, Florent Osmani ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Turqi, duke u transferuar në një skuadër të kategorisë së katërt....
Një pjestar i tifo grupit " Komitë " mbetet pa dorë ( VIDEO+18 )
Posted date: 04.Aug.2014
Me incident tragjik ka filluar kampionati i 23-të, i Maqedonisë në futboll. Një tifoz i skuadrës së Vardarit, anëtar i grupit “Komiti” ka humbur dorën kur policia kishte hedhur një shok bombë, ndërsa disa të tjetë kanë marë lëndime të rënda. E gjithë kjo ka ndodhur vetëm pak para fundit të ndeshjes në stadiumin “Tumbe Kafe” në Manastir, ku luajtën ndeshjen dy ekipet rivale të përbetuara Pelisteri dhe Vardari (0:1)....
Shkupi dhe Tirana u ndanë në rezultat të barabartë
Posted date: 31.Jul.2014
Dy ekipet vëllazërore Shkupi dhe Tirana kanë luajtur ndeshje kontrolluese në Ohër, duke u ndarë miqësisht me rezultat të barabartë 0:0, ndërsa edhe pse rezultati nuk ka qenë i dëshiruar nga tifozët, trajnerët e dy skuadrave kanë ngelur shumë të kënaqur nga ajo që kanë treguar në fushë të përzgjedhurit e tyre....
Shaqa po kënaqet në pushime
Posted date: 21.Jul.2014
Xherdan Shaqiri, njëri nga yjet e Botërorit “Brazili 2014” i ka nisur pushimet verore. ...