PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Goran Maznov mungon ndaj Dritës
Posted date: 07.Aug.2014
Skuadra e Shkupit ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e xhiros së parë të sezonit të ri futbollistik të Ligës së Dytë, ndërsa në vigjilje të ndeshjes ndaj Dritës, ekipi do të jetë pa sulmuesin Goran Maznov, i cili së fundmi është lënduar në miqësoren ndaj Tiranës....
Osmani largohet nga Shkupi për në Turqi
Posted date: 05.Aug.2014
Vetëm disa ditë para se të fillojë sezoni futbollistik në Ligën e Dytë të Maqedonisë, futbollisti shkupjan, Florent Osmani ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Turqi, duke u transferuar në një skuadër të kategorisë së katërt....
Një pjestar i tifo grupit " Komitë " mbetet pa dorë ( VIDEO+18 )
Posted date: 04.Aug.2014
Me incident tragjik ka filluar kampionati i 23-të, i Maqedonisë në futboll. Një tifoz i skuadrës së Vardarit, anëtar i grupit “Komiti” ka humbur dorën kur policia kishte hedhur një shok bombë, ndërsa disa të tjetë kanë marë lëndime të rënda. E gjithë kjo ka ndodhur vetëm pak para fundit të ndeshjes në stadiumin “Tumbe Kafe” në Manastir, ku luajtën ndeshjen dy ekipet rivale të përbetuara Pelisteri dhe Vardari (0:1)....
Shkupi dhe Tirana u ndanë në rezultat të barabartë
Posted date: 31.Jul.2014
Dy ekipet vëllazërore Shkupi dhe Tirana kanë luajtur ndeshje kontrolluese në Ohër, duke u ndarë miqësisht me rezultat të barabartë 0:0, ndërsa edhe pse rezultati nuk ka qenë i dëshiruar nga tifozët, trajnerët e dy skuadrave kanë ngelur shumë të kënaqur nga ajo që kanë treguar në fushë të përzgjedhurit e tyre....
Shaqa po kënaqet në pushime
Posted date: 21.Jul.2014
Xherdan Shaqiri, njëri nga yjet e Botërorit “Brazili 2014” i ka nisur pushimet verore. ...
Edhe futbollistët shqiptar përkrahin Alvesin
Posted date: 30.Apr.2014
Futbollistët shqiptar, si Ejujpi, Berisha, Huesini, Neziri, Abdullai, Bilali, Deari dhe të tjerë, kanë shpërndarë fotografi në shenjë përkrahje për lojtarin e Barcelonës...
Ismaili nga Zajazi te Rrufeja
Posted date: 03.Feb.2014
Futbollisti i njohur tetovar, Ismail Ismaili nga dita e hënë është pjesë e klubit të futbollit Rrufeja-M nga Miletina, anëtare në Ligën e dytë republikane. Në grumbullimin e parë të ekipit Rrufeja-M, në mesin e futbollistëve të cilët do të jenë pjesë e i përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit u vërejt edhe Ismail Ismaili, i cili konfirmoi se ka arritur marrëveshje me ekipin nga Miletina që deri në fund të kampionatit të bëhet pjesë e këtij...