PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Idrizi e fitoi titullin e tretë në Grand Prix të Kroacisë
Posted date: 20.Jan.2014
Karateistët e KK Forca nga Shkupi kanë shënuar rezultate të kënaqshme në turneun e 23-të ndërkombëtar në karate Grand Prix Croatia në Samobor të Kroacisë, organizuar gjatë fundjavës së shkuar. ...
KK Shkumbini kthehet i kënaqur nga Kroacia
Posted date: 20.Jan.2014
Klubi i Karatesë Shkumbini nga Tetova është kthyer me rezultate të mira nga turneu i 23-të me radhë ndërkombëtar i karatesë Grand Prix në Samobor të Kroacisë, që ishte mbajtur të shtunën dhe të dielën. ...
Maqedonia zbret, Shqipëria përparon
Posted date: 16.Jan.2014
Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll ka pësuar rrënje prej një pozite në rang listën më të re të FIFA-s, e cila ishte publikuar të enjten. Kështu këtë muaj do të jemi në vendin e 84-ët me 425 pikë. Para Maqedonisë janë Bjellorusia, Jamajka, Kongo, Haiti dhe Oman. ...
Bullgari Miliev vjen te Shkëndija, refuzoi skuadrat italiane
Posted date: 16.Jan.2014
Kryesia e Shkëndijës bën goditjen e radhës duke angazhuar në mënyrë senzacionale mbrojtësin bullgar Yordan Hristov Miliev. ...
Shkëndija filloi me 6 përforcime, Nexhipi mungoi me arsye
Posted date: 14.Jan.2014
Skuadra ‘kuqezi’ me 6-të futbollistë të ri ka nisur përgatitjet dimërore para vazhdimit të gjysmësezonit pranveror. Nuri Mustafi, Astrit Fazliu, Muhamed Useini, Demir Imeri, Bojan Vruçina dhe Denis Simijonoviç janë aktivizimet e reja të Shkëndijës, të cilët pritet të jenë përforcime të mëdha për vazhdimin e kampionatit. Para futbollistëve foli drejtori sportiv Mathias Ëalther, i cili prezantoi ndihmëstrajnerin e ri Jeton Beqiri dhe trajnerin kond...
“Ballistët” me padurim e presin Juniorin
Posted date: 14.Jan.2014
Është shtyrë për të mërkurën prezantimi i sulmuesit brazilian Junior te Shkëndija, mëson “Lajm” nga burime të sigurta në Tetovë, ndërsa të njëjtat burime pohojnë se futbollisti është parë të martën pasdite në një restorant në qytetin e Tetovës. Ndërkohë, qindra tifozë mezi po presin prezantimin e brazilianit në fanellën kuqezi. ...
Mbijetesa-objektiv i FC Shkupi, por s’e harrojnë ligën e parë
Posted date: 14.Jan.2014
Drejtuesit e FC Shkupi edhe zyrtarisht kanë prezantuar prurjet e reja, ndërsa kanë shpalosur planet dhe objektivat e tyre për sezonin pranveror në ligën e dytë të Maqedonisë në futboll....