PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Trump vlerëson se opsioni ushtarak për Korenë e Veriut do të ishte shkatërrimtar
Posted date: 27.09.2017
Presidenti Donald Trump paralajmëroi Korenë e Veriut të martën se çdo opsion ushtarak i SHBA-ve do të ishte “shkatërrues” për Phenianin, por tha se përdorimi i forcës nuk është opsioni i parë i Uashingtonit për t\'u marrë me programin e armëve balistike dhe bërthamore të vendit. ...
Turqia do të ndërtojë kamp për 100 mijë refugjatë të Arakanit në Bangladesh
Posted date: 25.09.2017
Lidhur me projektin në fjalë, zëvendësministri turk Recep Akdağ së shpejti do të vizitojë Bangladeshin ...
SHBA zgjeron ndalesën e udhëtimit
Posted date: 25.09.2017
Shtetet e Bashkuara kanë zgjeruar ndalimin e udhëtimit edhe për shtetasit e Koresë Veriore, Venezuelës dhe Çadit, transmeton REL. ...
Vendosen kutitë e votimit për referendumin kurd në Irak
Posted date: 25.09.2017
Komisioni i Lartë i Pavarur i Zgjedhjeve dhe të Referendumit të Administratës Rajonale Kurde në veri të Irakut njoftoi se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet dhe se nesër është shpallur ditë pushimi për të ashtuquajturin \"referendumi i pavarësisë\" i cili nga Gjykata Federale e Irakut është cilësuar si \"jokushtetues\", raporton Anadolu Agency (AA). ...
Lavrov: SHBA nuk do ta sulmojë Korenë V.
Posted date: 25.09.2017
Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të sulmojnë Korenë e Veriut, sepse e dinë se Phenjani posedon armë bërthamore, p;rcjell REL. ...
Takimi Erdogan-Putin do të mbahet të enjten më 28 shtator
Posted date: 21.09.2017
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan të enjten më 28 shtator do të takohet në darkë me Presidentin e Federatës së Rusisë, Vladimir Putin, i cili do të zhvilloj një vizitë në Turqi. ...
1 milionë dollarë nga Facebook për Meksikën pas dëmeve të tërmetit (Foto)
Posted date: 21.09.2017
Pas tërmetit të rëndë që është shkaktuar në Meksikë, nga i cili humbën jetën qindra njerëz dhe u lënduan shumë të tjerë, kanë filluar edhe donacionet. ...