PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Senatorët i kërkojnë Trumpit të përmbahet nga komentet për çështjen ruse
Posted date: 29.01.2018
Senatorët republikanë, Lindsey Graham dhe Susan Collins, i kanë bërë thirrje presidentit amerikan, Donald Trump të mënjanojë komentet publike lidhur këshilltarin që po heton çështjen ruse. ...
Përplasen trenat në Itali, dy të vdekur dhe 120 të plagosur
Posted date: 25.01.2018
Një tren doli nga shinat pranë Milanos të enjten duke vrarë të paktën dy vetë dhe duke plagosur rëndë 10 të tjerë, thanë shërbimet e emergjencës. ...
Trump i gatshëm të intervistohet nga Mueller
Posted date: 25.01.2018
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se është i gatshëm të intervistohet nga këshilltari i posaçëm, Robert Mueller, në kuadër të hetimeve për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, në vitin 2016. ...
Tërmet i fuqishëm në bregun lindor të Rusisë
Posted date: 25.01.2018
Një tërmet me magnitudë prej 6.4 gradë shkallë të Rihterit goditi zonën përgjatë bregut lindor të Rusisë, bën të ditur Instituti Gejologjik i SHBA-ve. ...
Katër amerikanë janë vrarë në hotelin në Kabul
Posted date: 25.01.2018
Departamenti amerikan i Shtetit konfirmoi se katër shtetas amerikanë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në një sulm të militantëve talibanë në hotelin “Intercontinental” të Kabulit. ...
Trump paralajmëron Erdoganin: Shmang konfliktin midis forcave turke dhe amerikane
Posted date: 25.01.2018
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të vazhdojë operacionin ndërkufitar kundër kurdëve në enklavën Afrin në veri të Sirisë, duke rritur shqetësimet në mesin e shumë aleatëve të NATO-s, shkruan REL. ...
Dhjetëra të vdekur nga sulmet me makinë-bombë në Libi
Posted date: 24.01.2018
Dhjetëra persona janë vrarë dhe lënduar, pas shpërthimit të dy makinave-bomba jashtë një xhamie në qytetin Bengazi në Libi. ...