PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Emmanuel Macron shpalos idetë e tij pë reformimin e BE-së
Posted date: 27.09.2017
BE-ja është \"shumë e ngadaltë, shumë e dobët, shumë jo efikase\", ankohet presidenti i Francës. Në një fjalim parimor Emmanuel Macron shpalosi një gamë të gjerë me propozime për reforma. ...
Ministri i Katarit: Bllokada na bëri shumë më të fortë
Posted date: 27.09.2017
Ministri i Mbrojtjes i Katarit Halid bin Muhammed el-Atijje tha se bllokada e zbatuar nga katër vendet arabe i ka bërë edhe më të fortë se sa më parë ndaj sfidave, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Zyrtarët e lartë amerikanë dhe të NATO-s në vizitë në Kabul
Posted date: 27.09.2017
Sekretari amerikan i mbrojtjes, Jim Mattis, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë arritur sot në Afganistan, në një vizitë befasuese, ka njoftuar zëdhënësi i misionit të NATO-s në Kabul, William Salvin. ...
SHBA: Senatori Corker thotë se do të tërhiqet vitin e ardhshëm
Posted date: 27.09.2017
Politikani Bob Corker, kryesues me ndikim i Komitetit për marrëdhënie të jashtme i Senatit të Shteteve të Bashkuara, ka shpallur mbrëmë se do të tërhiqet vitin e ardhshëm, pasi i skadon mandati, përcjell REL. ...
Muri kufitar me Meksikën, SHBA nis ndërtimin e 8 prototipeve
Posted date: 27.09.2017
Qeveria amerikane ka lajmëruar fillimin e ndërtimit të tetë prototipeve për murin kufitar me Meksikën, një nga premtimet kyç të fushatës së presidentit Donald Trump. ...
Shkak eksplodimet në një depo ushtarake, evakuim i gjerë në Ukrainë
Posted date: 27.09.2017
Eksplodimet masive në një kapacitet ushtarak të Ukrainës, kanë shkaktuar që të evakuohen 24 mijë njerëz dhe të mbyllet hapësira ajrore në rajon, kanë njoftuar sot shërbimet e emergjencës në këtë vend. ...
Dunford: Ukrainës duhet dhënë armatim vdekjeprurës për mbrojtje
Posted date: 27.09.2017
Shefi i Shtatmadhorisë së ushtrisë amerikane, Joseph Dunford, tha mbrëmë se rekomandon që Shtëpia e Bardhë ta ndihmojë Ukrainën me armatim mbrojtës vdekjeprurës, në mënyrë që ajo të jetë në gjendje që më mirë ta mbrojë vetveten kundër çfarëdo avancimi të mundshëm të ardhshëm të Rusisë në këtë vend, përcjell REL. ...