PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Jeta misterioze e gruas së Kim Jong-unit
Posted date: 29.09.2017
Pak detaje dihen për Ri Sol-ju, gruan që në vitin 2012 u identifikua si bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Zonja Ri mendohet të jetë tani 28 vjeçe dhe nënë e tre fëmijëve, sipas raporteve të inteligjencës së Koresë së Jugut. Megjithatë, qeveria e fshehtë e mbretërisë së vetmisë nuk e ka konfirmuar këtë informacion. ...
Ç’po ndodh në Meksikë? Bie shi me…peshk! (VIDEO)
Posted date: 29.09.2017
Një shi i lehtë në verilindje të Meksikës eshtë shoqëruar nga peshq të vegjël që ranë nga qielli. ...
Erdogan-Putin: Mbështesim integritetin territorial të Irakut dhe Sirisë
Posted date: 29.09.2017
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan pas takimit me homologun e tij rus Vladimir Putin deklaroi se referendumi kurd në Irak nuk ka legjitimitet dhe se mbështesin integritetin territorial të Irakut dhe Sirisë, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Tillerson në Kinë për bisedime lidhur me Korenë Veriore
Posted date: 29.09.2017
Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, sot pritet të arrijë në Kinë, për bisedime me udhëheqjen kineze për kërcënimin atomik të Koresë Veriore, për bashkëpunimin tregtar amerikano-kinez dhe për vizitën e ardhshme në Kinë të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, përcjell REL. ...
Jon Huntsman ambasador i SHBA-së në Moskë
Posted date: 29.09.2017
Senati i Shteteve të Bashkuara e ka konfirmuar dje ish-ambasadorin amerikan në Kinë, Jon Huntsman, për ambasador të ri të administratës së Donald Trumpit, në Rusi. ...
Rritet numri i të vdekurve nga ikja në turmë në Mumbai
Posted date: 29.09.2017
Numri i të vdekurve nga ikja në turmë në një stacion hekurudhor në Mumbai është rritur në 15 derisa i të lënduarve në 20. ...
IS-i e transmetoi një audiomesazh për të cilin thotë se është i Baghdadit
Posted date: 29.09.2017
Grupi ekstremsit, Shteti Islamik (IS), e ka transmetuar atë që thotë se është një incizim i ri audio i liderit të vet, Abu Bakr al-Baghdadi. ...