PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Ruhani: SHBA do të paguaj “çmim të rëndë” nëse tërhiqet nga marrëveshja bërthamore
Posted date: 19.09.2017
Presidenti i Iranit, Hasan Ruhani, tha se SHBA do të paguaj një “çmim të rëndë” në rast se presidenti amerikan Donald Trump heq dorë nga marrëveshja bërthamore e arritur me Iranin, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Shefi i anti-krimit në burg për trafikim hashashi, ndihmoi mafiozin famëkeq
Posted date: 19.09.2017
Një zyrtar i lartë i policisë norvegjeze është dënuar me 21 vjet burg për korrupsion dhe për ndihmem që i ka dhënë një trafikanti famëkeq droge. ...
Kanibali refuzon të ndalojë së ngrëni gruan, vritet nga policia
Posted date: 19.09.2017
Një djalë është kapur duke e ngrënë një grua. ...
Memorandumet sekrete të CIA-s: Hitleri ishte gjallë në vitet ’50 (Foto)
Posted date: 19.09.2017
Një memorandum i Agjencisë Qendrore të Zbulimit (CIA) tregon se diktatori i Gjermanisë naziste ishte shëndosh e mirë në Amerikën e Jugut në vitin 1955, një dekadë pas vetëvrasjes së bërë atëherë publike, të Führerit. ...
Përgjohet ish-udhëheqësi i fushatës së Trump-it
Posted date: 19.09.2017
Mediat amerikane po raportojnë se nën urdhërat e një gjykate sekrete, hetuesit federalë kanë përgjuar ish- udhëheqësin e fushatës së presidentit, Donald Trump, Paul Manafort. ...
Luftimi i propagandës ruse, SHBA-të me projektligj 700 miliardë dollarësh
Posted date: 19.09.2017
Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka mbështetur fuqishëm një projektligj 700 miliardë dollarësh, të politikës së mbrojtjes, që i bën thirrje Pentagonit të luftojë propagandën ruse. ...
Në Gjenevë, eurot rrjedhin edhe nëpër sifonët e tualeteve
Posted date: 19.09.2017
Avokati i saj ishte paraqitur në stacionin policor, për të mbuluar shpenzimet e punimeve në tualetet e bankës UBS dhe tre restoranteve, por nuk kishte shpjeguar se pse paratë ishin hedhur në guacat e tualeteve. ...