PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Tërmet 6.1 ballë afër Fukushimës në Japoni
Posted date: 21.09.2017
Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.1 ballë ka goditur mbrëmjen e së mërkurës brigjet e Japonisë, afër Fukushimës. ...
Ndihmësi i Trumpit “ka dashur t\'i ofrojë informacione” një oligarku rus
Posted date: 21.09.2017
Paul Manafort, ish-udhëheqës i fushatës së presidentit amerikan, Donlad Trump, ka qenë i gatshëm t\'i ofrojë informacione në lidhje më fushatën e vitit të kaluar një miliarderi rus, me lidhje të afërta me Kremlinin, raportojnë mediat amerikane. ...
Afër pesë mijë vdekje në vit, pasojë ajri i ndotur nga makinat
Posted date: 20.09.2017
Në Europë ka pasur më shumë se 4.500 vdekje të parakohshme në një vit për shkak se makinat me naftë kanë lëshuar nivele më të larta ndotjesh sesa është deklaruar. ...
Barzani i dha ultimatum qeverisë irakiane për alternativë për referendumin
Posted date: 20.09.2017
Presidenti i Kurdistanit irakian, Masud Barzani i dha ultimatum treditor Bagdadit që t’ia dorëzojë marrëveshjen e rajonit autonom si alternativë për referendumin e planifikuar për pavarësi. ...
Askush në Lindjen e Mesme, nuk do një shtet kurd
Posted date: 20.09.2017
Të dobishëm dhe të duartrokitur kur luftojnë në fushëbetejë kundër xhihadistëve, kurdët brengosin pjesën tjetër të botës kur mendojnë për veten e tyre, aq më shumë që, kanë mësuar nga historia, të mos i besojnë më askujt dhe të mos jenë të gatshëm për bisedime tryezash. Kjo histori është po aq serioze, sa edhe kriza katalanase dhe ajo e Koresë së Veriut. ...
Facebook po i ‘hesht’ raportet e ‘spastrimit etnik’ të myslimanëve Rohingya
Posted date: 20.09.2017
Aktivistët që po dokumentojnë spastrimin e pretenduar etnik të myslimanëve Rohingya në Mianmar kanë raportuar se kompania Facebook po fshin postimet dhe raportimet e tyre. ...
SHBA, qeveria ka përgjuar shtëpinë e ish kreut të fushatës Trump
Posted date: 20.09.2017
Sipas një njoftimi të rrjetit televiziv CNN, hetuesit e qeverisë amerikane kanë përgjuar ish-kryetarin e fushatës së presidentit Donald Trump, bazuar në urdhërin e një gjykate sekrete të lëshuar para zgjedhjeve të vitit 2016 dhe pastaj përsëri pas zgjedhjeve. ...