PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Të shtëna në aeroportin e Los Angeles, 1 i vdekur dhe disa të plagosur
Posted date: 01.Nov.2013
Aeroporti ndërkombëtar i Los Angeles në Kaliforni është evakuar pas disa të shtënave....
Tre shqiptarët shpëtojnë 80 vjeçaren italiane nga zjarri
Posted date: 01.Nov.2013
“Ndërhyrje heroike shpëtimi”, “Të rinjtë shqiptarë heronj shpëtojnë të moshuarën”. Kështu titullojnë mediat lokale lajmin e shpëtimit të një të moshuare nga flakët falë ndërhyrjes së menjëhershme të tre të rinjve. ...
Përgjimi, delegacioni i Parlamentit Evropian për vizitë në Uashington
Posted date: 01.Nov.2013
Pasi që shumë media botërore, duke iu referuar të dhënave nga ish-bashkëpunëtori i shërbimeve të fshehta amerikane, Eduard Snouden, publikuan se SHBA-ja ka përgjuar disa liderë dhe qeveri evropiane...
Turqi, deputete me shami në Parlament
Posted date: 30.Oct.2013
Tri deputete femra nga Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit(AK) do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Parlamentit turk më 31 tetor....
Indi, digjen të gjallë në autobus
Posted date: 30.Oct.2013
Së paku 42 persona u dogjën të gjallë në jug të Indisë, pasi autobusi me të cilin ata udhëtonin u përfshi nga flakët....
Kerry, Assad pengesë për zgjidhjen e konfliktit në Siri
Posted date: 21.Oct.2013
Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se nuk mund të ketë zgjidhje paqësore të konfliktit në Siri, për aq kohë sa presidenti Bashar al- Asad mbetet në pushtet....