PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Në këtë shtet mediave u ndalohet promovimi i festës së Shën Valentinit
Posted date: 08.02.2018
Rregullatori i mediave në Pakistan, ka paralajmëruar kanalet televizive dhe stacionet e radios të përmbahen nga promovimi i festës së Shën Valentimit, një vit pasi një gjykatë lokale ka ndaluar festimet në vendet publike. ...
Al Kaida, “kërcënim më i madh” se Shteti Islamik
Posted date: 08.02.2018
Al Kaida mbetet kërcënim më i madh se grupi ekstremist Shteti Islamik në shumë rajone, thanë në një raport ekspertë të Kombeve të Bashkuara. ...
Politikania amerikane mbajti fjalim tetë orë
Posted date: 08.02.2018
Politikania amerikane, Nancy Pelosi, mendohet të ketë shënuar rekord me fjalimin më të gjatë të bërë në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, njofton REL. ...
Pence: SHBA do zgjidhje paqësore me Korenë Veriore
Posted date: 08.02.2018
Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, tha se Uashingtoni dëshiron të çmontojë paqësisht programin bërthamor të Koresë së Veriut, por paralajmëroi Phenjanin të mos e nënvlerësojë forcën ushtarake të SHBA-së. ...
SHBA: Ligjvënësit synojnë evitimin e mbylljes së qeverisë
Posted date: 07.02.2018
Ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara e kanë miratuar një tjetër legjislacion të përkohshëm të financimit, për ta evituar përsëritjen e mbylljes së qeverisë, siç ndodhi muajin e kaluar. ...
Sulmet me armë kimike, Rusia dhe SHBA-ja përplasen për Sirinë
Posted date: 07.02.2018
Rusia dhe Shtetet e Bashkuara u përplasën në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, rreth dyshimeve se Qeveria e Sirisë ka përdorur sërish armët kimike në një zonë të kontrolluar nga rebelët Ambasadorja e SHBA-së, Nikki Haley, e akuzoi Rusinë për bllokimin e hetimeve mbi përdorimin e mundshëm të armëve kimike nga ushtria e presidentit sirian, Bashar al-Assad, në provincën e Goutas Lindore. ...
\'Ky është engjëlli i paqes, i cili mposht demonin e luftës\'
Posted date: 07.02.2018
Ajo se çfarë diskutoi Recep Taip Erdogan dhe Papa Françesku në Romë mbeti brenda mureve të sallës së takimit mes tyre. ...