PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Putinin e ka "zili" edhe Chuck Norris
Posted date: 16.Nov.2013
Presidenti rus, Vladimir Putin, ka marrë vlerësimin më të lartë në taekwondo. Ndërkohë që po vizitonte Korenë e Jugut, ai ka marrë brezin e zi të shkallës së nëntë nga presidenti i Federatës së Taekwondo, Choue Chung- won....
Mbi 30 viktima nga përleshjet në Tripoli
Posted date: 16.Nov.2013
Të paktën 32 persona janë vrarë në përleshjet e armatosura mes milicive dhe banorëve në Tripoli të Libisë....
Norvegjia pranon të transportojë armët kimike nga Siria
Posted date: 15.Nov.2013
Norvegjia u bë sot vendi i parë që konfirmon se do të dërgojë personel ushtarak në Siri për të ndihmuar OKB-në në eliminimin e arsenalit të armëve kimike të qeverisë së Bashar al-Asadit....
Pesë pikat, cfarë i ofroi SHBA Shqipërisë në këmbim të armëve kimike?
Posted date: 15.Nov.2013
Tirane – Pesë pika dhe propozime konkrete besohet se i janë ofruar Shqipërisë nga SHBA me kusht pranimin e armëve kimike dhe përpunimin e tyre....
Tajfuni në Filipine, qeveria: 3621 viktima, bilanci më i ulët se pritshmëritë
Posted date: 15.Nov.2013
Qeveria filipinase njoftoi sot për një bilanc provizor prej 3 621 të Qeveria filipinase njoftoi sot për një bilanc provizor prej 3 621 të vdekurish si pasojë e tajfunit të paprecedentë “Haiyan” që shkatërroi krahina të tëra në Filipine gjatë fundjavës së kaluar....
Kriza siriane, Erdogan takohet me Putin javën e ardhshme
Posted date: 15.Nov.2013
Kryeministri turk, Recep Tayip Erdogan do të takohet javën e ardhshme në Rusi me presidentin Vladimir Putin për të diskutuar për krizën siriane dhe për përgatitjen e konferencës së paqes, Gjeneva 2, njoftoi sot media turke....
Irak, kamikazi hedh veten në erë, vriten 27 persona, plagosen 58 të tjerë
Posted date: 15.Nov.2013
Të paktën 27 vetë u vranë dhe 58 të tjerë u plagosën në Irak të enjten kur një sulmues vetëvrasës i veshur me një jelek shpërthyes hodhi veten në erë në mesin e pelegrinëve shiitë, tha policia....