PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Ja pse Zvicra është vendi më i mirë në botë
Posted date: 12.02.2018
Ditë më parë, Zvicra është shpallur si “Vendi më i mirë” në botë për vitin e dytë radhazi, shkruan “The Local”. ...
Stuhia e fortë dimërore e ka përfshirë qytetin Chicago të SHBA-ve (VIDEO)
Posted date: 12.02.2018
Stuhia e fortë dimërore e cila ka përfshirë qytetin Chicago të SHBA-ve po ndikon negativisht në jetën e qytetarëve, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Suedi: Fillon procesi kundër një azilkërkuesi të akuzuar për terror
Posted date: 12.02.2018
Personi nga Uzbekistani, Rakhmat Akilov, azilkërkues në Suedi, i akuzuar për sulmin vdekjeprurës me kamion në Stokholm, në prill të vitit 2017, pritet të paraqitet në gjykatë gjatë javës së ardhshme, transmeton REL. ...
Rrotullohet autobusi dykatësh, 19 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar (Video)
Posted date: 12.02.2018
Autobus dykatësh që u rrotullua në një pjesë periferike të Hong Kongut të Kinës, ka lënë të vdekur 19 persona. ...
Shtëpia e Bardhë dëshiron ta privatizojë Stacionin ndërkombëtar kozmik
Posted date: 12.02.2018
Administrata e presidentit amerikan Donald Tramp dëshiron që ta shndërrojë Stacionin ndërkombëtar kozmik në diçka si pronë të patundshme në orbitë, me të cilën nuk do të administrojë shteti, por industria private, shkruan gazeta “Uashington post”. ...
Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin
Posted date: 12.02.2018
Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e Bashkuara, transmeton REL. ...
Në Londër gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore
Posted date: 12.02.2018
Aeroporti i qytetit të Londrës është mbyllur më 11 janar pasi është gjetur një bombë e kohës së Luftës së Dytë Botërore afër lumit Temza. ...