PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Parodi me liderët botërorë, në karnavalet gjermane (Foto)
Posted date: 13.02.2018
Këto janë vetëm disa prej flotave satirike në paradën e karnavaleve në Gjermani, në atë që njihet si ‘e hëna e trëndafilave’, ose Rosenmontag. Tradita kërkon që në kamionët me mbulesa shumëngjyrëshe të vendosen karikatura që ironizojnë zhvillimet politike të vitit të kaluar, transmeton TCH. ...
Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve
Posted date: 13.02.2018
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia e Bardhë. ...
Irak: 88 miliardë dollarë për rindërtimin
Posted date: 13.02.2018
Milicia terroriste “Shteti Islamik” kontrollonte në Irak në kulmin e tij rreth një të tretën e territorit të shtetit. IS u shpall në dhjetor i mundur, por në Mosul dhe në vende të tjera çmimi ishte shkatërrimi i plotë. ...
SHBA armatoset deri në ‘dhëmbë’, strategjia për t’iu përgjigjur kërcënimit ruso-kinez
Posted date: 13.02.2018
Duke cituar kërcënimet në rritje nga Kina dhe Rusia, Pentagoni pretendon një rritje të madhe të shpenzimeve ushtarake për vitin 2019 dhe i kërkoi Kongresit që të miratojë një buxhet prej 686 miliardë dollarësh, një prej më të mëdhenjve në historinë amerikane. ...
Trump propozon privatizimin e operacioneve amerikane në hapësirë
Posted date: 13.02.2018
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, propozoi shndërrimin e operacioneve amerikane në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës në biznes privat. ...
Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë
Posted date: 13.02.2018
Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. ...
Lideri verikorean falënderon Jugun për “mikpritjen mbresëlënëse”
Posted date: 13.02.2018
Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e lavdëroi Korenë e Jugut për, siç tha, mikpritjen “mbresëlënëse” të delegacionit të Veriut në Lojërat Olimpike Dimërore. ...