PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
A e dini në cilën shtet evropian jetojnë 16 milionë myslimanë?
Posted date: 04.09.2017
Jo, nuk është Franca, aty ka 5 milionë myslimanë, në Gjermani 4 milionë, kurse në Mbretërinë e Bashkuar 3 milionë myslimanë....
Koreja e Jugut i përgjigjet ushtarakisht testimeve të Koresë së Veriut
Posted date: 04.09.2017
Koreja e Jugut i është përgjigjur testit bërthamor të së dielës nga Koreja e Veriut me një shfaqje të madhe të forcës ushtarake në lëvizje për të treguar aftësinë e saj për të sulmuar ndaj kërcënimeve me raketa nga fqinji i saj. ...
Shefi i Pentagonit arrin papritur në Irak
Posted date: 22.08.2017
Sekretari i Mbrojtjes në Shtetet e Bashkuara, Jim Mattis, ka arritur në Irak, në një vizitë të papritur, dy ditë pasi forcat irakiane të mbështetura nga SHBA-ja, kanë shtypur një sulm në Tal Afar, njërën nga vendet e fundit që kontrollohen nga militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik. ...
Vatikani dhe Rusia diskutojnë për konfliktin në Lindjen e Mesme
Posted date: 22.08.2017
Sekretari i Shtetit të Vatikanit, Pietro Parolin, do të takohet sot me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, për të diskutuar parandalimin e katastrofave njerëzore dhe për mbrojtjen e të krishterëve në konfliktin në zonat e Lindjes së Mesme, ka thënë ministria e Jashtme e Rusisë. ...
Jemeni fajëson Iranin për luftën civile brenda vendit
Posted date: 22.08.2017
Ministri i Jashtëm i Jemenit, Abdulmalik al-Mekhlafi, e ka fajësuar Iranin për mbështetjen e rebelëve shiit huthë, në nxitjen e luftës civile në këtë vend, duke thënë se Teherani nuk mund të jetë pjesë e zgjidhjes së këtij probemi, përcjell Portalb.mk. ...
Tërmeti në Itali lë një të vdekur
Posted date: 22.08.2017
Një tërmet me magnitudë 4.0 që ka ndodhur në ishullin Ischia të Italisë ka lënë të paktën një të vdekur dhe 25 të tjerë të plagosur. ...
SHBA dhe Koreja Jugore i filluan ushtrimet e përbashkëta ushtarake
Posted date: 21.08.2017
Shtetet e Bashkuara dhe Koreja Jugore i kanë filluar ushtrimet e përbashkëta ushtarake vjetore në periudhën e tensioneve me Korenë Veriore. ...