PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Përgjohet ish-udhëheqësi i fushatës së Trump-it
Posted date: 19.09.2017
Mediat amerikane po raportojnë se nën urdhërat e një gjykate sekrete, hetuesit federalë kanë përgjuar ish- udhëheqësin e fushatës së presidentit, Donald Trump, Paul Manafort. ...
Luftimi i propagandës ruse, SHBA-të me projektligj 700 miliardë dollarësh
Posted date: 19.09.2017
Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka mbështetur fuqishëm një projektligj 700 miliardë dollarësh, të politikës së mbrojtjes, që i bën thirrje Pentagonit të luftojë propagandën ruse. ...
Në Gjenevë, eurot rrjedhin edhe nëpër sifonët e tualeteve
Posted date: 19.09.2017
Avokati i saj ishte paraqitur në stacionin policor, për të mbuluar shpenzimet e punimeve në tualetet e bankës UBS dhe tre restoranteve, por nuk kishte shpjeguar se pse paratë ishin hedhur në guacat e tualeteve. ...
Ministri për lopët në Indi, ide që po trazon botën
Posted date: 19.09.2017
Të krijosh një ministri për lopët: është kjo ideja e kryeministrit indian Narenda Modi. Në realitet është një premtim që kryeministri ka bërë gjatë fushatës. ...
Drijan: Mosmarrëveshjet dhe përleshjet janë në nivelin më të lartë që nga Lufta e ftohtë
Posted date: 19.09.2017
Shefi i diplomacisë franceze Zhan le Drijan mbrëmë në Nju-Jork deklaroi se mosmarrëveshjet dhe përleshjet tani janë në nivelin më të lartë që nga Lufta e Ftohtë. ...
OBSH paralajmëron për sëmundjet më vdekjeprurëse
Posted date: 19.09.2017
Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi në sëmundjet joinfektive që janë arsye për më shumë raste vdekshmërie në botë dhe kërkoi që shtetet t’i përforcojnë përpjekjet që të arrijnë qëllime të vendosura në vitin 2015. ...
Matis: SHBA-ja ka obsione ushtarake kundër Koresë së Veriut
Posted date: 19.09.2017
Ministri amerikan i Mbrojtjes, Xhejms Matis deklaroi se administrata e presidentit amerikan Donald Tramp disponon me obsione ushtarake kundër Koresë së Veriut që nuk do të paraqesin rrezik për Korenë e Jugut. ...