PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Tërmeti shkund Athinën...
Posted date: 16.01.2018
Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë në Athinën në orët e vona të mbrëmjes së sotme. Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë u regjistrua rreth orës 22:25. Epiqendra u lokalizua në Stamata, 24 km në verilindje të Athinës, sipas Institutit Gjeodinamik. ...
Konflikti në Ukrainë “ka rritur përhapjen e HIV-it”
Posted date: 16.01.2018
Konflikti në lindje të Ukrainës ka rritur përhapjen e virusit HIV në gjithë vendin, zbulon një studim i ri. ...
Papa arrin në Kili; synon rikthimin e besimit të kisha
Posted date: 16.01.2018
Papa Françesku ka arritur për vizitë treditëshe në Kili, me qëllim rikthimin e besueshmërisë te kisha lokale, transmeton REL. ...
Indonezi, aktivizohet vullkani Agung në ishullin Bali
Posted date: 15.01.2018
Vullkani Agung në Ishullin Bali të Indonezisë përsëri filloi të lëshojë tym dhe hi. Zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare të Zvogëlimit të Dëmeve të Fatkeqësive, Sutopo Purwo Nugroho tha se tymi dhe hiri i lëshuar si pasojë e një shpërthimi të dendësisë së mesme në vullkan ka arritur në lartësi prej 2.500 metra. ...
Shpërthen Erdogan: Kudo që të hyni ne do t’iu gjejmë, ngacmimi i kufijve është fishek sinjali
Posted date: 15.01.2018
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të AK Partisë në qytetin turk Tokat deklaroi se do të vazhdojnë me vendosmëri luftën kundër terrorizmit brenda shtetit por edhe jashtë tij, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Në Astana lahen në lumë në temperatura minus 40 gradë
Posted date: 15.01.2018
Qytetarët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, edhe kur temperaturat ulen në minus 40 gradë celsius vazhdojnë aktivitetet e tyre sportive dhe sociale, duke hyrë në lumë, duke bërë ski dhe duke vrapuar mbi lumin Ishim të mbuluar nga akulli. ...
Lavrov: Trump përpiqet për shkatërrimin e marrëveshjes me Iranin
Posted date: 15.01.2018
Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, e ka akuzuar sot presidentin amerikan, Donald Trump, se po përpiqet ta shkatërroj marrëveshjen atomike ndërmjet Iranit dhe fuqive botërore, duke thënë se deklaratat e Trumpit mund të çojnë në anulimin e marrëveshjes. ...