PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Jemen, arrin në 2 milionë numri i të zhvendosurve
Posted date: 19.09.2017
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) ka njoftuar se ka arritur në 2 milionë numri i të zhvendosurve për shkak të luftës në Jemen ...
Erdogan takon Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s
Posted date: 19.09.2017
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan i cili po qëndron në New York të SHBA-ve në kuadër të pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të 72-të të Kombeve të Bashkuara (OKB) zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. ...
Vdes në moshën 77-vjeçare “njeriu që e shpëtoi botën”
Posted date: 19.09.2017
Një ish-oficer ushtarak sovjetik, i vlerësuar si njeriu që e shmangi një fatkeqësi të mundshme bërthamore në kulm të Luftës së Ftohtë, ka vdekur në moshën 77-vjeçare. ...
Ruhani: SHBA do të paguaj “çmim të rëndë” nëse tërhiqet nga marrëveshja bërthamore
Posted date: 19.09.2017
Presidenti i Iranit, Hasan Ruhani, tha se SHBA do të paguaj një “çmim të rëndë” në rast se presidenti amerikan Donald Trump heq dorë nga marrëveshja bërthamore e arritur me Iranin, transmeton Anadolu Agency (AA). ...
Shefi i anti-krimit në burg për trafikim hashashi, ndihmoi mafiozin famëkeq
Posted date: 19.09.2017
Një zyrtar i lartë i policisë norvegjeze është dënuar me 21 vjet burg për korrupsion dhe për ndihmem që i ka dhënë një trafikanti famëkeq droge. ...
Kanibali refuzon të ndalojë së ngrëni gruan, vritet nga policia
Posted date: 19.09.2017
Një djalë është kapur duke e ngrënë një grua. ...
Memorandumet sekrete të CIA-s: Hitleri ishte gjallë në vitet ’50 (Foto)
Posted date: 19.09.2017
Një memorandum i Agjencisë Qendrore të Zbulimit (CIA) tregon se diktatori i Gjermanisë naziste ishte shëndosh e mirë në Amerikën e Jugut në vitin 1955, një dekadë pas vetëvrasjes së bërë atëherë publike, të Führerit. ...