PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Erdogan diskuton me Putinin për operacionin turk në Afrin
Posted date: 24.01.2018
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka diskutuar përmes telefonit me presidentin rus, Vladimir Putin, për operacionin e Turqisë në veriperëndim të Sirisë, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, Anadolu. ...
Pence: Ambasada amerikane në Jerusalem në vitin 2019
Posted date: 23.01.2018
Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, thotë se Shtetet e Bashkuara do ta hapin ambasadën në Izrael, në Jerusalem, në vitin 2019. ...
‘Amerika e para’, Trump shton tarifa për mallrat e importit
Posted date: 23.01.2018
SHBA ka miratuar tarifat e shumë diskutuara mbi lavatriçet e importuara dhe panelet diellore. Lëvizja është në një linjë me politikën tregtare të presidentit Trump, “Amerika e Para”, që synon të mbrojë prodhuesit lokalë nga konkurrenca e huaj. ...
Tërmet i fuqishëm goditi Indonezinë
Posted date: 23.01.2018
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,4 ballë Righter tronditi sot Xhakartën, duke shkaktuar evakuimin e shumë godinave në kryeqytetin indonezian, por nuk ka asnjë kërcënim për cunami dhe as informacione mbi viktimat, njoftoi një agjenci qeveritare. ...
Mbi 50 paqeruajtës të OKB-së janë vrarë më 2017
Posted date: 23.01.2018
Së paku 56 paqeruajtës të Kombeve të Bashkuara janë vrarë në vitin 2017 – shifra më e lartë brenda një viti qysh më 1994. ...
Ministri kundër Vetmisë, vendi i parë në botë me një dikaster të tillë
Posted date: 18.01.2018
Britania e Madhe ka formuar Ministrinë për të vetmuarit dhe në krye të ministrisë është emëruar Tracey Crouch, përfaqësuesja e Partisë Konservatore, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Papa qëllohet me një objekt që u hodh nga turma gjatë vizitës në Kili
Posted date: 18.01.2018
Papa Françesku është qëlluar me një objekt që duket të ketë qenë peshqir apo diçka e ngjashme, gjatë parakalimit nëpër turmën e besimtarëve në Santiago të Kilit, raportojnë mediat ndërkombëtare, transmeton Gazeta Metro. ...