PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Erdogan: Turqia për 54 vjet pret në dyert e BE-së, na kanë gënjyer
Posted date: 21.09.2017
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në fjalimin e tij në forumin global të biznesit Bloomberg ka folur edhe rreth anëtarësimit të Turqisë në BE. ...
SHBA, hetimi për Rusinë në dyert e Shtëpisë së Bardhë
Posted date: 21.09.2017
Hetimi për ndërhyrjen e pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane po përpiqet të sigurojë dosjet e Shtëpisë së Bardhë për kohën e Donald Trump në Presidencë. ...
Theren dy shqiptar në Francë
Posted date: 21.09.2017
Mëngjesin e së mërkurës ka qenë i kobshëm për dy mërgimtarë shqiptarë në Francë. Ata janë plagosur rëndë, pasi u therën me thikë në qytetin francez universitar të Poitiers. ...
Projekti tronditës: Shkencëtarët amerikanë do ringjallin të vdekurit
Posted date: 21.09.2017
Nga një grup shkencëtarësh amerikanë, ka kohë që projekti “për të rikthyer në jetë” subjektet klinikisht të vdekur ka filluar të testohet. Duket si trauma e një filmi horror ose pjesë e fantashkencës, por gjithçka është e vërtetë. ...
Trump fajëson Clinton për krizën bërthamore të raketave të Koresë
Posted date: 21.09.2017
Donald Trump ka vendosur përpara përgjegjësisë Hillary Clinton për “lejimin e Koresë së Veriut për të kërkuar dhe ndërtuar” armë bërthamore, pasi ishrivali i zgjedhjeve kritikoi fjalimin e tij të hapjes në Asamblenë e Përgjithshme të OKB. ...
OBSH: Bota mbetet pa antibiotikë efikas, infeksionet janë më rezistuese
Posted date: 21.09.2017
Në botë mungojnë antibiotikë efikas për shkak të rezistencës së rritur të sëmundjeve ndaj ilaçeve, kumtoi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). ...
Hoyt Brian Yee emërohet ambasador i SHBA në Athinë
Posted date: 21.09.2017
Greqia është shtylla e strategjisë amerikane në rajonin e Ballkanit. Këtë pohon në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ambasadori amerikan në Athinë, Geoffrey Pyatt. ...