PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Alarm për sulm terrorist mobilizon 40 mijë forca policore
Posted date: 18.06.2019
Ministria e Brendshme e Spanjës ka vënë në funksion përmbi 40 mijë forca të rendit në të gjitha pikat kryesore turistike. ...
Vendet më të fuqishme të BE-së bashkojnë forcat që të ulin varësinë nga SHBA
Posted date: 18.06.2019
Ministrat e Mbrojtjes së Gjermanisë, Francës dhe Spanjës kanë firmosur një marrëveshje që të zhvillojnë një avion luftarak europian. ...
Bie besimi i rusëve në Putinin
Posted date: 18.06.2019
Besimi i rusëve në presidentin e tyre, Vladimir Putin, ka rënë, tregon një sondazh i financuar nga shteti rus. ...
Në 2050 popullsia botërore do të arrijë në 9,7 miliardë
Posted date: 18.06.2019
Popullsia e botës pritet të arrijë 9,7 miliardë në vitin 2050 kundrejt shifrës aktuale 7,7 miliardë, me një dyfishim të numrit të popullsisë në Afrikën sub-Sahariane, sipas një raporti të OKB-së të publikuar sot. ...
Tërmet vdekjeprurës godet Kinën
Posted date: 18.06.2019
Një tërmet i fuqishëm në jugperëndim të Kinës la së paku 12 njerëz të vrarë dhe mbi 130 të plagosur, thanë zyrtarët. ...
Pompeo s’e përjashton mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Iran
Posted date: 17.06.2019
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha të dielën se Shtetet e Bashkuara po “konsiderojnë një gamë të plotë opsionesh” lidhur me rritjen e tensioneve me Iranin, duke përfshirë edhe mundësitë ushtarake, por theksoi se presidenti Donald Trump ka thënë se ai nuk dëshiron të shkojë në luftë. ...
Trump njofton largimin e Sarah Sanders, zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë
Posted date: 14.06.2019
Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi largimin në fund të qershorit të Sarah Sanders, zëdhënëses së Shtëpisë së Bardhë. ...