PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Çollaku: Ushtria, në gjysmën e parë të vitit
Posted date: 03.01.2018
Qeveria ka planifikuar që brenda çerekut të parë të vitit ta procedojë në Kuvend Ligjin për Forcat e Armatosura, ndërsa në Presidencë kanë paralajmëruar se në këtë gjysmëvit Kosova do të bëhet me ushtri, shkruan sot Koha Ditore. ...
Opozita, pesimiste që çështjet e mëdha zgjidhen në 2018-ën
Posted date: 03.01.2018
Kryeministri, Ramush Haradinaj e nisi vitin 2018 duke premtuar që çështjet e mëdha si demarkacioni, liberalizimi i vizave, ushtria e dialogu, (të cilat për vite me radhë po kërkojnë epilog) do të gjejnë zgjidhje brenda këtij viti. ...
Rreziku për ta shfuqizuar Ligjin për Specialen nuk ka kaluar
Posted date: 03.01.2018
Kosova e përmbylli vitin 2017 duke u konfrontuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. ...
Deputetët e Vetëvendosjes nuk marrin pjesë në seancën gjyqësore
Posted date: 03.01.2018
Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Albulena Haxhiu dhe Faton Topalli që akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës nuk do të shkojnë në seancën e sotme gjyqësore ku pritet të shpallet vendimi ndaj tyre. ...
Tomisllav Karamarko paralajmëroi kthim në skenën politike kroate
Posted date: 03.01.2018
Ish-zëvendëskryeministri kroat dhe lider i partisë qeveritare HDZ, Tomisllav Karamarko deklaroi se është çështje kohe kur do të kthehet në politikë. ...
Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada e SHBA thirrje studentëve shqiptarë
Posted date: 03.01.2018
Ambasada e SHBA ne Tirane ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në Shtetet e Bashkuara. ...
Dekriminalizimi, KQZ vendos nesër për fatin e dy deputetëve Rakipi dhe Rehovica
Posted date: 03.01.2018
Nesër pritet të vendoset në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve mbi fatin e dy deputetëve, Aqif Rakipi të PDIU-së dhe Gledion Rehovicës së LSI. ...