PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Pacolli merr masa ndaj diplomatëve të vjetëruar
Posted date: 04.01.2018
Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme, ka vendosur që t’i kthejë në Prishtinë rreth 25 diplomatë, përfshirë ambasadorë, atashe dhe anëtarë të tjerë të shërbimit të jashtëm, me grada më të ulëta, shkruan Koha Ditore. ...
Prezantohet analiza “Vlerësimi i 100 ditëve të para të Qeverisë Haradinaj”
Posted date: 04.01.2018
Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Instituti GAP dhe Instituti për Politika Zhvillimore, sot prezantojnë analizën “Vlerësimi i 100 ditëve të para të Qeverisë Haradinaj”. ...
Selimi: Vetëvendosja do të votojë pro shfuqizimit të Speciales
Posted date: 04.01.2018
Rexhep Selimi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, thotë se partia së cilës i përket ai do të votojë pro shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas tij, nismën për zhbërjen e Gjykatës Speciale do të duhej ta merrte Qeveria ose Presidenti ...
Fevziu tregon se pse politikanët kosovarë quhen komandantë
Posted date: 04.01.2018
Gazetari Blendi Fevziu, ka thënë se termi i shpesh dëgjuar, ”politikanë komandantë” ka të bëjë me karrierën e njeriut. ...
Ndodh në Kroaci: Nuk ndërtohet sheshi se nuk ka punëtorë ndërtimi
Posted date: 04.01.2018
Muaji tetor për sektorin e ndërtimit në Kroaci ishte një nga më të mirat në vitet e fundit. Krahasuar me një muaj më parë volumi i punës u rrit mbi 3 për qind dhe 4.6 për qind krahasuar me tetorin e vitit 2016. ...
Mandati i 2 deputetëve, KQZ kërkon informacione shtesë nga Prokuroria
Posted date: 04.01.2018
Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica vazhdojnë të jenë deputetë, të paktën deri të premten. Rakipi nuk u paraqit, ndërsa Rehovica i pyetur për një ndalim në policinë italiane, tha se nuk mbante mend se përse ka ndodhur. Ardian Vishaj që përfaqësonte Gledion Rehovicën dhe Theodhori Sollakun që përfaqësoi Aqif Rakipin, mohuan që klientët e tyre të kenë masa sigurie për ndalim, hetim apo dënim në Itali. ...
"6 milionë dollarë në vit për Mirditën", Rama jep lajmin e mirë
Posted date: 04.01.2018
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka postuar një video nga Fabrika e re e Pasurimit të Bakrit në Spaç. ...