PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
SHBA-Haradinajt: Nuk e bllokojmë asnjë iniciativë të Rusisë për Specialen
Posted date: 05.01.2018
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e Gjykatës Speciale, i cili ishte përmendur edhe dy vjet më parë, kur autoritetet refuzonin të jepnin votën pro saj.Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B” për formimin e Gjykatës Speciale, i cili ishte përmendur edhe dy vjet më parë, kur autoritetet refuzonin të jepnin votën pro saj.Mesazhi është përcjellë nga ushtruesi i detyrës së ambasadorit amerikan në Prishtinë, Stephen Banks, shkruan sot Koha Ditore. ...
Xhavit Haliti: Miratimi i Demarkacionit është i pashmangshëm
Posted date: 05.01.2018
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, edhe më tutje vazhdon të këmbëngul se miratimi i Marrëveshjes për Demarkacionin e Kufirit me Malin e Zi është i pashmangshëm. ...
Kreu i PD përplaset me qeverinë, kërkon largimin e Ramës dhe e akuzon për dështim në shëndetësi, Manastirliu përgënjeshtron akuzat
Posted date: 05.01.2018
Kryetari i Partisë Demokratike lëshoi ditën e djeshme akuzat e para kundër qeverisë në fillim të këtij viti. ...
KQZ vendos sot për fatin e mandateve të deputetëve Rehovica dhe Rakipi
Posted date: 05.01.2018
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të mblidhet sot në orën 13:00 për të marrë një vendim për ndërprerjen ose jo të mandatit të deputetëve Gledion Rehovica dhe Aqif Rakipi. ...
Drejtësia, 8 ligje të reja në axhendën e Kuvendit
Posted date: 05.01.2018
Vijimi i zbatimit të reformës në drejtësi do të jetë fokus të axhendës së Kuvendit të Shqipëri edhe gjatë vitit 2018. ...
Ja kush janë 16 emrat që do kalojnë në sitë gjyqtarët dhe prokurorët, Komisioni i Kualifikimit përzgjedh këshilltarët
Posted date: 05.01.2018
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka përzgjedhur 16 këshilltarë ligjorë dhe ekonomikë, të cilët do të asistojnë në procesin e rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe të prokurorëve....
Kryeministri "trash" privilegjet e këshilltarëve politikë, i pajis me pasaporta diplomatike
Posted date: 04.01.2018
Privilegjet e Qeverisë "Haradinaj" nuk kanë të ndalur. ...