PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Qeveria: Të ndriçohet rasti i vdekjes së dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit
Posted date: 09.01.2018
Qeveria e Kosovës ka reaguar të martën pas vdekjes së dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit në rrethana ende të pasqaruara. ...
Kur e jep dorëheqjen Rama... sipas statutit të ri të PS
Posted date: 09.01.2018
Statuti i ri i Partisë Socialiste u ka dhënë fund debateve se kur kryetari i saj jep dorëheqjen. ...
Rikthehen rrebeshet e shiut, ky është moti për ditën e sotme
Posted date: 09.01.2018
I gjithë territori paraqitet kryesisht i vranët por në zonat Jugore do të ketë edhe kthjellime të shkurtra gjatë paradites. ...
Meta rrëzon skenarin e dorëheqjes për të ringritur LSI, del kundër Berishës për bojkotin e Parlamentit, paralajmëron zvarritje të dekretit për kreun e SHISH
Posted date: 09.01.2018
Presidenti Ilir Meta ka r r ë z u a r s k e n a r i n e dorëheqjes nga posti që mban për t’u rikthyer në LSI. ...
Shpërthen konflikti në kampin opozitar, aleatët i kërkojnë Lulzim Bashës të largojë LSI, të prerë kundër aleancës me Monika Kryemadhin
Posted date: 09.01.2018
Krisen marrëdhëniet mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe aleatëve tradicionalë të tij. ...
Brenda një muaji, tri dorëheqje
Posted date: 05.01.2018
Ende pa u mbushur një muaj i plotë, nga lëvizja “Vetëvendosje” kanë dhënë dorëheqje tri figura të rëndësishme të partisë. Pas dorëheqjes së Aida Dërgutit (11 dhjetor) dhe asaj të Visar Ymerit nga pozita e kryetarit të lëvizjes “Vetëvendosje” dhe posteve të tjera drejtuese (2 janar), gjatë ditës së djeshme një vendim të tillë e ka marrë edhe nënkryetari i parë i LVV-së, Dardan Sejdiu. Sejdiu përmes një letre të nisur në mbledhjen e Kryesisë, e cila u mbajt dje, ka bërë të ditur se ka lëshuar të gjitha pozitat drejtuese në parti dhe se tash e tutje rrugëtimin e tij do ta vazhdojë si deputet, shkruan Zëri.Info ...
QUINT-i: Hiqni dorë nga shfuqizimi i Ligjit për Specialen
Posted date: 05.01.2018
Pesë shtetet më të rëndësishme perëndimore të angazhuara në Kosovë, të njohura si shtete të QUINT-it, u kanë bërë thirrje drejtuesve të institucioneve shtetërore e të partive politike si dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të heqin dorë nga përpjekja për të shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale. ...