PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
PDK ofron postin e kryeparlamentarit për partinë që i bashkëngjitet
Posted date: 23.09.2014
PDK heq dorë nga posti i kreut te Kuvendit të Kosovës, për te zhbllokuar ngërçin institucional, me kushtin qe kryeministër te vijoje te jete Hashim Thaçi....
Embargo ruse godet Greqinë
Posted date: 09.Aug.2014
Greqia duket se është shteti i parë i BE-së që po ndjen pasojat e rënda të reagimit të Moskes ndaj sanksioneve që Perëndimi i ka vendosur asaj në lidhje me situatën në Ukrainë. ...
Rritet numri i turistëve në Greqi
Posted date: 23.Jul.2014
Bilanci turistik grek shënon suficit prej 1,13 miliardë, që është rritje për 6,7 për qind në krahasim me të njejtën periudhë të vitit të kaluar...
Samaras për "Bild": Greqia nuk ka nevojë për pakon e tretë për shpëtim
Posted date: 10.Feb.2014
Sipas "Dojçe Veles", Samaras i ka hedhur poshtë pohimet se Greqia ka pasur progres me tempo shumë të ngadalshme gjatë regjistrimit të progresit në reformat....
BIK Promovon Librin “Kontributi I Prijësve Myslimanë Në Formësimin E Vetëdijes Dhe Identitetit Kombëtar”
Posted date: 18.Nov.2013
Bashkësia Islame e Kosovës më 14 Nëntor 2013 organizoi promovimin e librit të konferencës shkencore mbarëshqiptare. ...
Gjimnazistët e Elbasanit, protestë kundër demontimit të armëve kimike në Mjekës
Posted date: 11.Nov.2013
ELBASAN-Frika për mundësinë e demontimit të armëve kimike të Sirisë në Uzinën e Lëndëve Plasëse në Mjekës të Elbasanit ka bashkuar në një protestë të rinj të gjimnazeve të këtij qyteti....
Serbia pranon: S’ka integrim në BE nëse nuk zbatohet marrëveshja me Kosovën
Posted date: 10.Nov.2013
...