PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Rama për L’Esspreso: Jemi dhe mbetemi vendi më proevropian
Posted date: 10.01.2018
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë ndryshe për revistën italiane L’Esspreso, ku ka treguar disa detaje nga jeta e tij personale dhe profesionale. Në hyrjen të artikullit gazetari italian e ka etiketuar kryeministrin Rama si më anormalin e liderëve të Evropës. ...
Edhe Ivica Daçiq i ftuar në Lutjet e Mëngjesit në SHBA
Posted date: 10.01.2018
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, së bashku me katër ministra tjerë të Qeverisë serbe janë ftuar në Lutjet e Mëngjesit në Washington, SHBA. ...
Portali zviceran: Shqipëria të kujton top destinacionet e Karibikut
Posted date: 10.01.2018
Portali zviceran për turizëm, travelnews.ch ka bërë një listë me sugjerime se në cilat vende është më së miri të kalohen pushimet, sipas muajit të vitit. Kështu, gjersa për janar si top destinacion rekomandohet Xhamajka, për prill Maroku e për maj Mallorca, për qershor është Shqipëria vendi i preferuar për pushime verore, shkruan albinfo.ch. ...
'Republika Sërpska' e Bosnjes dhe Serbia të jenë një
Posted date: 10.01.2018
Në Banjallukë janë mbajtur manifestime me rastin e “Ditës së Republikës Sërpska”, edhe pse kjo ditë është shpallur e paligjshme nga Gjykata Kushtetuese e Bosnjës. ...
Kosovë/ SHBA i refuzon vizën kryeministrit Ramush Haradinaj
Posted date: 09.01.2018
Qeveria e Kosovës hodhi poshtë dje pretendimet e mediave vendase se kryeministrit Ramush Haradinaj i ishte refuzuar viza amerikane, për një event ushtarak ku ishte ftuar të merrte pjesë, edhe pse një zyrtar amerikan tha se kryeministri kishte anuluar vizitën për probleme dokumentacioni....
SBASHK-u kundër testimit të mësimdhënësve të Kosovës
Posted date: 09.01.2018
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), është shprehur kundër testimit që ishte paralajmëruar për mësimdhënësit në vendin tonë. ...
Zmbrapsja speciale
Posted date: 09.01.2018
Kryeparlamentari Kadri Veseli është zmbrapsur nga bashkë-iniciativa me presidentin Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale. ...